سوپ عسل و لیمو
برای تهیه عصاره، به ساقه های لمون گراس با پشت چاقو ضربه بزنید تا فیبرشان از هم باز شود. آن ها را گره بزنید تا در قابلمه جای بگیرند. کرفس، هویج ها و پیاز را درشت خرد کنید. تمامی مواد مورد نیاز عصاره، شامل مرغ، را در یک دیگ بزرگ قرار داده، بجوشانید، سپس به مدت یک ساعت و نیم آن را آرام بپزید. بعد از گذشت حدود یک ساعت که عصاره خنک شد، ران های مرغ را جدا کرده و بقیه مرغ را از صافی رد کنید. عصاره را حدود یک ساعت ونیم در فریزر قرار دهید. چربی در بالای عصاره مرغ منجمد می شود. تا حد امکان چربی اش را جدا کنید. برای آماده کردن سوپ، آب لیمو ها را بگیرید. عسل و آبلیمو را در ظرفی بریزید و بر روی حرارت ملایم قرار دهید تا گرم شود. یک لیتر از عصاره مرغ را به عسل و لیمو اضافه کرده تا گرم شود اما نجوشد. می توانید این سوپ را به همین صورت و یا با اضافه کردن گوشت ران مرغ میل کنید. هر کدام از کاسه هایی که در آن سوپ می ریزید را با پیازچه رشته شده تزیین نمایید. مناسب برای:  ۵ نفر. 
مواد لازم برای تهیه ۲ لیتر آب مرغ :  یک عدد مرغ - ۲ عدد هویج بزرگ -یک عدد پیاز طلایی - ۲ عدد برگ بو - ½ مغز کرفس - ½ غده سیر - ۲ عدد ساقه لمون گراس - ۴ لیتر آب - ½ قاشق غذاخوری نمک
مواد لازم برای تهیه سوپ : ۶ عدد لیمو سنگی- ۲۵۰ گرم عسل -  مواد لازم برای تزیین : - پیازچه به مقدار لازم - چه چیزی بخرید: مرغ, لیمو سنگی, پیازچه . خلاصه ای در باره این رسپی:
برای داشتن سوپی ساده و لذیذ مثل سوپ عسل و لیمو، یک عدد مرغ، مقداری هویج، پیاز، کرفس، ساقه لمون گراس، لیمو و البته عسل ضروریست. برای تهیه عصاره، به ساقه های لمون گراس با پشت چاقو ضربه بزنید تا فیبرشان از هم باز شود. آن ها را گره بزنید تا در قابلمه جای بگیرند. کرفس، هویج ها و پیاز را درشت خرد کنید. تمامی مواد مورد نیاز عصاره، شامل مرغ، را در یک دیگ بزرگ قرار داده، بجوشانید، سپس به مدت یک ساعت و نیم آن را آرام بپزید.بعد از گذشت حدود یک ساعت که عصاره خنک شد، ران های مرغ را جدا کرده و بقیه مرغ را از صافی رد کنید. عصاره را حدود یک ساعت ونیم در فریزر قرار دهید. چربی در بالای عصاره مرغ منجمد می شود. تا حد امکان چربی اش را جدا کنید.برای آماده کردن سوپ، آب لیمو ها را بگیرید. عسل و آبلیمو را در ظرفی بریزید و بر روی حرارت ملایم قرار دهید تا گرم شود. یک لیتر از عصاره مرغ را به عسل و لیمو اضافه کرده تا گرم شود اما نجوشد.می توانید این سوپ را به همین صورت و یا با اضافه کردن گوشت ران مرغ میل کنید.هر کدام از کاسه هایی که در آن سوپ می ریزید را با پیازچه رشته شده تزیین نمایید.مناسب برای:  ۵مواد لازم: مواد لازم برای تهیه ۲ لیتر آب مرغ :یک عدد مرغ۲ عدد هویج بزرگیک عدد پیاز طلایی۲ عدد برگ بو½ مغز کرفس½ غده سیر۲ عدد ساقه لمون گراس۴ لیتر آب½ قاشق غذاخوری نمکمواد لازم برای تهیه سوپ :۶ عدد لیمو سنگی۲۵۰ گرم عسلمواد لازم برای تزیین :پیازچه به مقدار لازمچه چیزی بخرید: مرغ, لیمو سنگی, پیازچهخلاصه ای در باره این رسپی: برای داشتن سوپی ساده و لذیذ مثل سوپ عسل و لیمو، یک عدد مرغ، مقداری هویج، پیاز، کرفس، ساقه لمون گراس، لیمو و البته عسل ضروریست.
 
**********************************************
سینه ی مرغ با سس عسل فلفلی  Boneless Chicken Breast with Spicy Honey Glaze
عسل و پرتقال برای چسبندگی سس بکار رفته اند. سیر و فلفل برای افزودن طعم تند به سس بکار رفته و همچنین در تضاد با طعم شیرین عسل هستند. طرز تهیه ی این خوراک بسیار ساده است و فقط به یک ماهیتابه و 10 دقیقه وقت نیاز دارد. سرو این غذا با پوره ی سیب زمینی عالی است و می توان در کنار آن از سبزیجاتی مثل بروکلی و هویج استفاده کرد. یا می توان آن را با برنج سرو کرد و در کنارش از لوبیا سبز آبپز استفاده کرد. مواد لازم: - عسل 1/4 فنجان - آب پرتقال 2 قاشق غذاخوری - رنده ی پوست پرتقال تازه 1 قاشق چایخوری - سیر له شده 1 حبه - نمک 1/2 قاشق چایخوری -فلفل قرمز 1/8 قاشق چایخوری - مرغ 6 نصف سینه ی بدون استخوان- کره گیاهی 1 قاشق غذاخوری - روغن 1/2 قاشق غذاخوری - پیاز خرد شده و جعفری خرد شده برای تزئین.  مخصوص 6 نفر طرز تهیه: در ظرف کوچکی عسل را با آب پرتقال، رنده ی پوست پرتقال، سیر، نمک و فلفل مخلوط کنید.
مرغ را با آب سرد بشویید و خشک کنید، سپس با کمی نمک مزه دار کنید. در ماهیتابه ی نچسب بزرگی کره و روغن را روی حرارت بالا گرم کنید. سینه ها ی مرغ را در ماهیتابه بچینید تا یک طرفش خشک و برشته شود: 4 دقیقه. سپس آنها را برگردانید تا مرغ کاملا پخته شود:4 دقیقه. 
سس عسل را روی تکه های مرغ بریزید و آنها را بچرخانید تا در حین غلیظ شدن سس، به آن آغشته شوند:2  دقیقه. سپس آن ها را در ظرف بکشید و با قاشق سس را روی آنها بریزید. جعفری و پیاز را روی مرغ بپاشید.
**********************************
مرغ انگشتی با سس عسل - غذا با مرغ
( از سایت آکاایران)     مواد لازم مرغ انگشتی با سس عسل :  مواد لازم:
گوشت سینه مرغ 350 گرم / 200 کالری - سفیده تخم مرغ 2 عدد  36 کالری- عسل 1 قاشق سوپخوری 288 کالری- برشتوک 2 فنجان- فلفل یک چهارم قاقشق چایخوری 0 کالری.
طرز تهیه مرغ انگشتی با سس عسل :    *. سینه مرغ را به صورت قطعات باریک بریده،سپس قطعات مرغ را در مخلوط سفیده تخم مرغ وعسل گذاشته، پس از بیرون آوردن از این مخلوط ، قطعات مرغ را در مخلوط برشتوک و فلفل می غلطانیم، تا کاملا روی مرغ ها را بپوشاند.*. هر تکه از مرغ را روی یک لایه کاغذ غیر روغنی گذاشته و بپیچید و در فر با درجه حرارت 450 فارنهایت به مدت 13 دقیقه بپزید . پس از آماده شدن می توانید مرغها را با سس عسل(که طرز تهیه آن در زیر آمده است) سرو کنید.
طرز تهیه سس عسل :                                                 *. یک چهارم فنجان عسل،4 قاقشق چایخوری سس خردل،و یک چهارم قاقشق چایخوری پودرسیررا بایکدیگر کاملا مخلوط می کنیم تا یکدست شوند.
 ****************************************************
جوجه شیرین با عسل - غذا با مرغ
akairan.comمنبع
این جوجه ها را به تنهایی به عنوان پیش غذا یا در کنار سیب زمینی یا سبزیجات به عنوان شام سرو کنید. اگر آن را به عنوان پیش غذا سرو می کنید سعی کنید هر تکه جوجه را قبل از سرو کردن با یک خلال دندان به سیخ بکشید تا به یک فینگر فود تبدیل شود!  طرز تهیه:
1. فر را با دمای 350 درجه فارنهایت (177  سانتی گراد) داغ کنید. کف یک سینی فر را با کاغذ روغنی یا فویل آلومینیومی بپوشانید.  2. کره، عسل، سس تند، پوست پرتقال، نمک و فلفل را در یک کاسه ی متوسط هم بزنید.  3. سینه ی مرغ را به شکل تکه های درشت 2.5 سانتی متری برش دهید. 
4. جوجه ها را داخل سس بریزید سپس هم بزنید تا به آن آغشته شود. سپس جوجه را به صورت یک لایه داخل سینی فر بچینید.  15 تا 20 دقیقه تا زمانی که دمای داخلی جوجه ها به 165 درجه فارنهایت (74 درجه سانتی گراد) برسد در فر بپزید. 5. برای اینکه رویه ی برشته ی طلایی قشنگی داشته باشید فر را روی کباب پز بگذارید و 1 تا 2 دقیقه تا زمانی که جوجه ها قهوه ای طلایی شوند در آن کباب کنید.
****************************************
 مرغ با عسل و اسطو خودوس
 فر را از قبل با دمای 400 درجه فارنهایت (204 درجه سانتی گراد) داغ کنید و توری را در طبقه ی وسط فر قرار دهید. تکه های مرغ را با نمک مزه دار کنید و به صورت یک لایه داخل یک سینی فر بچینید. 20 دقیقه در فر بپزید. 3. در این مدت اسطو خودوس، آویشن، عسل و سرکه بالزامیک را در یک کاسه ی کوچک مخلوط کنید. طی 15 تا 20 دقیقه ی بعد هر 5 دقیقه یکبار مخلوط اسطو خودوس و عسل را روی مرغ بمالید تا کاملاً بپزد و دماسنجی که درون ضخیم ترین قسمت مرغ فرو می کنید دمای 165 درجه فارنهایت (73 درجه سانتی گراد) را نشان دهد. مرغ را از داخل فر بیرون بیاورید و روی آن را با فویل آلومینیومی بپوشانید و بگذارید قبل از سرو کردن 5 دقیقه بماند.
*******************************************
مرغ کریپسى با سس عسل و خردل
(برگرفته از مجله آشپزی ایده آل) مواد لازم:  سینه مرغ بی‌استخوان: 300گرم تخم‌مرغ: 2عدد  ماست شیرین: 3  قاشق سوپ‌خوری سرپر، کیسه شده-  روغن زیتون: 2 قاشق سوپ‌خوری - پودرفلفل سیاه، فلفل قرمز، دارچین، پودرسیر و پاپریکا: هرکدام یک‌چهارم قاشق چای‌خوری  -پودرسوخاری ریزبافت: یک پیمانه-  پودرسوخاری دانه درشت (درشت بافت): یک‌دوم پیمانه -    مواد لازم برای تهیه سس غذا  سس خردل: 3 قاشق سوپ‌خوری، سرپر-  عسل: 2 قاشق سوپ‌خوری- آب‌جوش: یک قاشق چای‌خوری- سرکه: یک‌چهارم قاشق چای‌خوری  - پودرسالاد: یک‌چهارم قاشق چای‌خوری- کنجد بو نداده: یک‌ دوم قاشق چای‌خوری پودرفلفل سیاه: یک‌چهارم قاشق چای‌خوری . طرز تهیه: 1 - سینه‌های مرغ بی‌استخوان را به وسیله بیفتک‌کوب کمی صاف کنید. 2- تخم‌مرغ و ماست را با هم مخلوط کرده و روغن زیتون و ادویه‌ها را به آن بیفزایید.3- این سینه‌های مرغ را به مدت 8ساعت در این مواد در یخچال بگذارید تا مزه‌دار شود، سپس در یک سینی فر نچسب با قلم‌مو کمی روغن بمالید. 4-سینه‌های مرغ مزه‌دار شده را ابتدا در پودر سوخاری ریزبافت و سپس در درشت‌بافت بیندازید و با دست کمی فشار دهید تا دانه‌های درشت پودرسوخاری در بافت مرغ فرو رود.5-  سپس در سینی فر گذاشته و با دمای 180درجه سانتی‌گراد به مدت 20دقیقه قرار دهید. برای تهیه سس، عسل را با آب‌جوش کمی رقیق کنید، سپس سس خردل، سرکه و ادویه‌ها را به آن بیفزایید.  پیشنهاد:
برای پودرسوخاری دانه درشت، تعدادی نان باگت را تکه تکه کرده و در فر با دمای 180درجه سانتی‌گراد قرار دهید تا نان‌ها خشک شود، سپس آنها را در یک کیسه پلاستیکی ریخته و کمی بکوبید تا بافت درشت نان‌ها ایجاد شود. سپس از آنها به‌عنوان پودرسوخاری دانه‌درشت استفاده کنید.
*************************************************************
 بال مرغ با رویه عسل - غذا با مرغ (برگرفته از www.sooran.com)
 فر را از قبل با دمای 375 درجه فارنهایت (190 درجه سانتی گراد) داغ کنید. کف یک ظرف مخصوص فر شیشه ای به ابعاد 22 در 32 سانتی متر را با اسپری آشپزی چرب کنید و کنار بگذارید. 2. بال مرغ ها را به صورت یک لایه در ظرف بچینید و با نمک و فلفل مزه دار کنید. 30 دقیقه در فر بپزید و یکبار برگردانید. 3. در این مدت عسل، سرکه سیب و کره را با هم بزنید. زمانی که طبخ اولیه ی بال ها تمام شد مخلوط عسل را با دست و دلبازی با قلم مو روی آنها بمالید. دوباره در فر بگذارید و 20 تا 25 دقیقه دیگر تا زمانی که کاملاً بپزند در فر بپزید و یک یا دو بار هم مجدداً چرب کنید.4. از فر بیرون بیاورید و بلافاصله سرو کنید.
***************************************************************
خوراک مرغ با خردل و عسل - غذا با مرغ
مواد لازم: روغن زیتون 2 قاشق سوپخوری 100 گرم / 0 کالری
مرغ فیله ی ران نصف شده    600 گرم 100 گرم / 200 کالری
پیاز قهوه ای نصف شده و خرد شده 1 عدد 100 گرم / 36 کالری
سیر له شده                          2 حبه 100 گرم / 120 کالری
آرد گندم               2 قاشق سوپخوری 100 گرم / 360 کالری
سیب زمینی چهار قسمت شده       6 عدد 100 گرم / 75 کالری
سیب زمینی                      350 گرم 100 گرم / 75 کالری
فلفل دلمه ای قرمزدرشت خرد شده 1 عدد بزرگ 100 گرم / 15 کالری
عصاره مرغ 2 فنجان- نامشخص
خردل                  1 قاشق سوپخوری 100 گرم / 80 کالری
عسل آذرکندو       1 قاشق سوپخوری 100 گرم / 288 کالری
لوبیا سبز            100 گرم / 30 کالری
ترخون ریز خرد شده 1 قاشق سوپخوری 100 گرم / 45 کالری
*****************************************************
 خوراک.مرغ با خردل و عسل :
*. نیمی از روغن را در یک ماهیتابه ی بزرگ روی شعله ی زیاد داغ کنید. *. مرغ ها را به نوبت به مدت 5 دقیقه یا تا زمانی که قهوه ای شوند سرخ کنید. سپس آنها را داخل یک بشقاب بگذارید. *. بقیه ی روغن را در ماهیتابه داغ کنید. پیاز را اضافه کنید. *. به مدت 5 دقیقه یا تا زمانی که نرم شود آن را سرخ کنید و گاهی هم بزنید. *. سیر را اضافه کنید. 1 دقیقه یا تا موقعی که عطر آن بلند شود سرخ کنید. آرد را اضافه کنید. *. 1 دقیقه هم بزنید و بگذارید سرخ شود. سیب زمینی و فلفل دلمه را اضافه کنید. 3 دقیقه هم بزنید و سرخ کنید. *. تکه های مرغ را دوباره در ماهیتابه قرار دهید. خردل، عسل و عصاره ی مرغ را اضافه کنید. هم بزنید تا مخلوط شوند. *. سپس بگذارید جوش بیاید. حرارت را کم کنید. به مدت 30 دقیقه یا تا زمانی که مرغ کاملاً بپزد. *. روی شعله بگذارید و گاهی هم بزنید.در تابه را برداید. شعله را تا درجه ی متوسط زیاد کنید. *. بگذارید به مدت 5 دقیقه یا تا زمانی که غلیظ شود آرام جوش بخورد. *. لوبیا ها را اضافه کنید و هم بزنید. بگذارید 5 دقیقه بماند. سپس روی آن ترخون بپاشید و سرو کنید. نکته : سیب زمینی شیرین (پوست کنده، به صورت تکه های 3 سانتی متری خرد شده).
خواص ترخون : *. من اشتهاآور و جاذب رطوبات معده و سینه مى باشم . براى تسکین درد معده و رفع یبوست و دردهاى رماتیسمى و اعصاب مفید مى باشم . جوشانده ى من به مقدار 25 گرم تا 30 گرم در هزار تجویز مى شود. زیاده روى در خوردن من خون را تیره و شهوت را کم مى نماید.ترخون رومى که فارسى آن آکرکره و عاقرقرحا مى باشد با من نسبتى ندارد.
 *************************************************************
 
غذاهای سرد
غذاهای گرم
دسرها
سالادها
نوشیدنی ها
دمنوش ها
NAME
FAMILY
TEL
تمامی حقوق وب سایت برای آذرکندو محفوض میباشد - طراحی و برنامه نویسی شرکت داده پرداز طراحان ماندگار